Neden Kaplama Yaptırmalıyım?

Shot of a chef cooking in a professional kitchen

Teflon kaplama birçok yönü ile ekonomik, güvenli ve sağlıklı bir yenileme işlemidir. Endüstriyel mutfaklarda kullanılan tava, tencere, tost ve waffle makineleri başta olmak üzere teflon kaplama yapılabilecek tüm mutfak ekipmanlarında bu işleme başvurmak mümkündür. Evlerinizde kullandığınız, çeşitli nedenlerle zarar görmüş, çizilmiş, kararmış ya da yanmış tava ve tencerelerinize, tos makinesi, tepsi ve pişiricilerinize teflon kaplama uygulaması yaptırarak kullanım ömürlerini uzatabilmeniz mümkündür. Tava yenileme işlemi; teflon kaplama ve kulp tamiri ile oldukça uygun maliyetlerle yapılabilirken sonuçlar oldukça başarılı ve sağlıklı olmaktadır. Kaplama işleminin faydaları oldukça fazladır. Genel olarak, eskimiş tava ve tencerelerinize kaplama işlemi yaptırarak,

  • Yeniden satın alma maliyetine kıyasla oldukça düşük maliyetlerle yenilenmiş bir pişiriciye sahip olursunuz.
  • Çizilmiş ya da zarar görmüş teflon ürünleriniz nedeniyle sağlığınızı tehdit edebilecek zararlı kimyasallara maruz kalma riskini teflon kaplama ile bertaraf edebilirsiniz.
  • Eskimiş tava ve tencerelerinizi yenileyerek daha uzun kullanım imkanı elde edebilirsiniz.
  • Kararmış ya da üzerinde leke oluşmuş pişiricilerinizde teflon kaplama işlemi sayesinde yeni, şık ve estetik bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
  • Alüminyum üzeri teflon kaplama yapılmış ve üzerinde çizik oluşmuş eski tavalarınızı teflon kaplama yöntemi ile kurtarabilir, alüminyum nedeniyle maruz kalabileceğiniz zararlardan korunmuş olursunuz.
  • Teflon kaplama işlemi esnasında tava ve tencerelerinizin kulp ve sap kısımları da elden geçirileceğinden, tamamen güvenli pişiricilere uygun maliyetlerle ulaşma fırsatı yakalarsınız.

Hangi ürünlere Kaplama Yaptırabilirim?

Zamanla deforme olan, mutfağınızda risk teşkil eden, işlevselliğinin yanı sıra estetik güzelliğini kaybeden tava, tencere, tepsi, tost makineleri ve ızgaralarınız için teflon kaplama işlemi yaptırabilirsiniz. Wok tava teflon kaplama, tepsi kaplama ya da ızgara kaplama, en çok başvurulan hizmetler olmakla birlikte tava ve tencerelerin teflon kaplama işlemi de uygun maliyetleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kullanım ömrünü tamamlamış görünse de hemen tüm pişiricilerinizin yenilenmesi ve mutfağınıza yeniden kazandırılması mümkün olabilir. Ekonominize de büyük katkı sağlayacak bu tava yenileme işlemi için ürünlerinizin uygun olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Genel olarak çelik, alüminyum ya da zarar görmüş teflon pişiricilerinizi teflon kaplama işlemi ile yenilemeniz mümkün olabilmektedir.